Za Program STEAM Polska odpowiadają najlepsi eksperci i wiodące w tym obszarze instytucje z całego kraju. Gwarantem jakości naszych usług jest przede wszystkim nasz merytoryczny Partner Strategiczny – Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe/PCSS – podlegające pod Polską Akademię Nauk oraz Prof. Marlena Plebańska – prekursorka metodologii STEAM w Polsce.

STEAM Polska wpisuje się w globalny ruch  – na całym świecie powstają  od kilku lat steamowe platformy łączące placówki edukacyjne, instytucje naukowe, biznes, sektor organizacji pozarządowych oraz edukatorów-ekspertów – na rzecz edukacji na miarę wyzwań błyskawicznie zmieniającego się świata. W 2018 – wspierani przez siostrzane organizacje z innych krajów – postanowiliśmy podjąć wyzwanie STEAMulowania Polski!

Wszystkie osoby i instytucje pragnące do nas dołączyć zapraszamy do kontaktu!

Marta Czapińska : Dyrektor Kreatywna

Marta Czapińska

Dyrektor Kreatywna

Ekspert ds systemów edukacji, strategiczna konsultantka rządów, zarządów, placówek edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Z wykształcenia psycholog społeczny i trener rozwoju. Bada i wdraża najlepsze rozwiązania w obszarze edukacji. Zna niemal wszystkich, którzy liczą się w tym sektorze w Polsce i wielu ekspertów z całego świata.

+48 513 662 364, MartaCzapinska@steampolska.pl
Magdalena Sulińska : Dyrektor Zarządzająca

Magdalena Sulińska

Dyrektor Zarządzająca

Absolwentka Akademii im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierunek Pedagogika Przedszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym, wykładowczyni APS w Warszawie, od ponad 10 lat właściciel i dyrektor przedszkoli różnego typu (językowych, Montessori, NVC).
Jej pasją jest propagowanie zmian w przedszkolach i szkołach, skierowanych na rozwój empatii, relacji i podmiotowego traktowania wszystkich stron: dzieci-nauczycieli-rodziców. Konsultantka ds zakładania i zarządzania placówkami edukacyjnymi. Promotorka edukacji alternatywnej i domowej.

+48 501 042 999, MagdalenaSulinska@steampolska.pl
Paulina Orbitowska-Fernandez : Dyrektor PR

Paulina Orbitowska-Fernandez

Dyrektor PR

Politolog i nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego, w latach 2010-2017 pełniła funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w dwóch szkołach IB w Meksyku. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą na UW, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty/ CEO oraz studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga. Od 2018 roku jest na ścieżce certyfikacyjnej na trenera NVC, propagując empatyczną komunikację w placówkach edukacyjnych, firmach i organizacjach pozarządowych.
http://paulinaorbitowska.pl/bio

+48 512 787 216, PaulinaOrbitowska@steampolska.pl
Katarzyna Trojańska : Dyrektor Metodyczna

Katarzyna Trojańska

Dyrektor Metodyczna

Terapeutka pedagogiczna, neuropedagog, glottodydaktyk, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i nowatorskiej koncepcji edukacji spersonalizowanej. Założycielka Extra Klasy - pierwszej w Polsce zdigitalizowanej szkoły w edukacji domowej. Miejsca, w którym szczęśliwe dzieci rozwijają kompetencje przyszłości z wykorzystaniem nowych technologii.

+48 602 134 672, KatarzynaTrojanska@steampolska.pl
Paula Milonas : Dyrektor finansowa

Paula Milonas

Dyrektor finansowa

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w globalnych korporacjach. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz międzynarodowego programu menadżerskiego CEMS MIM. Studiowała w Szwecji, Belgii i we Włoszech. Zarządzała obszarami sprzedaży, strategii cenowych, marketingu i jakości operacji, koordynowała wiele globalnych projektów , wdrażała innowacyjne rozwiązania biznesowe w Polsce, CEE, USA i Holandii. Współzałożycielka Fundacji Ogarniającej Rodzinne Tematy FORT. Od zawsze orędowniczka hasła „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Sprawia, że rzeczy się naprawdę dzieją. Globalnie i lokalnie.

+48 512 143 210, paulamilonas@steampolska.pl
Marlena Plebańska : Dyrektor Merytoryczna

Marlena Plebańska

Dyrektor Merytoryczna

Prekursorka podejścia STEAM w Polsce i polskiej e-edukacji, profesor zarządzania wiedzą, ekspert ds nowych mediów w edukacji i e-learningu. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji popularnonaukowych z zakresu e-edukacji. Od 17 lat inspiruje, projektuje i implementuje rozwiązania e-learningowe oraz zarządzanie wiedzą w licznych polskich przedsiębiorstwach, placówkach edukacyjnych i organizacjach pozarządowych. Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego UW, AFiB Vistula, OEIiZK.

http://marlenaplebanska.com

+48 608 363 377, MarlenaPlebanska@steampolska.pl
Dariusz Aksamit : Dyrektor Techniczny

Dariusz Aksamit

Dyrektor Techniczny

Fizyk medyczny, asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, popularyzator - założyciel i członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, finalista pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab, nauczyciel fizyki w szkole podstawowej EduLab, absolwent programu Transformation.doc w Ivey Business School w Kanadzie, aktywista społeczny. Wcześniej zastępca kierownika ds. technicznych w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej, starszy referent ds. badań i projektów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, animator w Centrum Nauki Kopernik, wolontariusz Fundacji Forum Atomowe.
http://aksamit.info

+48 608 294 583, DariuszAksamit@steampolska.pl